суботу, 19 березня 2016 р.

Цікаві факти про жири і вуглеводи


Жири :

      1) Якщо ви їсте жири, це не обов'язково призведе до їх відкладенню у вашому організмі. Багато хто впевнений у тому, що якщо вони їдять жири, то вони неодмінно відложаться у вигляді зайвих кілограмів на талії, животі та стегнах. Якщо ви вживаєте більше їжі, ніж вимагає ваш організм, не важливо, що ви їсте - вуглеводи, жири або білки, то проблема може дійсно виникнути. Наприклад, якщо ви вживаєте крохмалисті перероблені вуглеводи у великій кількості, у вас з більшою ймовірністю підніметься рівень інсуліну, а в організмі відкладеться жир, ніж коли ви будете вживати в помірних кількостях жири і білки. У всьому слід знати міру.      
     2) Не слід уникати горіхів. Горіхи дійсно містять жири, проте корисні їх форми під назвою мононенасичені жири, які не тільки допомагають вам швидше насититися, але також підвищують корисний холестерин - ліпопротеїдів високої щільності. Річард Мейттс (Richard Mattes), професор в галузі продуктів харчування з Університету Пурдю, вивчав зв'язок між горіхами і вагою. Його дослідження показали, що горіхи не пов'язані з набором ваги через те, що їх багато не з'їси, так як вони дуже ситні і погано перетравлюються. Очевидно, що стінки клітин горіхів не так просто руйнуються при процесі пережовування. Це означає, що вони проходять через організм транзитом і не виділяють весь свій жир в систему організму. Це хороші новини для тих, хто любить горішки, але боїться погладшати.
     3) Насичені жири не слід повністю виключати. Колись вважалося, що насичені жири - шкідники здоров'я, тому медичні працівники рекомендували виключати всі джерела насичених жирів (жирів, які при кімнатній температурі мають твердий стан). Проте сьогодні відомо, що помірна кількість насичених жирів шкоди не приносить, а деякі типи насичених жирів навіть включають в програми здорового харчування. Одним із здорових джерел насиченого жиру є органічне кокосове масло першого віджиму. Масло кокосового горіха містить лауриновий кислоту, яка не зустрічається ніде більше, крім як у материнському молоці. Лауринова кислота - потужний стимулятор імунітету, вона допомагає запобігати різні захворювання. Більш того, масло кокосового горіха безпечно при нагріванні і його молекули не ушкоджуються при високих температурах. Рекомендують смажити продукти саме на кокосовому маслі. 
     4) Якщо на упаковці написано "без транс-жирів" - це зовсім не означає, що в даному продукті їх немає На жаль, іноді виробники вважають, що якщо в його продукті є зовсім невелика кількість якогось інгредієнта, то вказувати його на упаковці не обов'язково. Наприклад, якщо продукт містить 0,5 грамів транс-жиру, то часто можна побачити напис на упаковці "без транс-жиру". Якщо ви з'їсте декілька порцій цього продукту в день, то можна вважати, що ви з'їли достатньо цього шкідливого інгредієнта, не знаючи про це. 
     5) Живильні речовини з овочів без жирів гірше засвоюються Журнал American Journal of Clinical Nutrition опублікував дослідження, які показало, що якщо ви їсте салат, заправлений соусом, який містить жири, це значно покращує засвоєння поживних речовин під назвою каротиноїди. Якщо ви будете весь час є салат без жирних заправок, це призведе до того, що каротиноїди взагалі не будуть засвоюватися. Каротиноїди відповідають за жовтий, червоний, помаранчевий і зелений колір пігментів у фруктах і овочах, вони важливі для запобігання багатьох хвороб. Якщо ви хочете, щоб ваш організм засвоював всі поживні речовини з овочів, додайте до них трохи корисних жирів або їжте з салатами продукти, багаті жирами.
     6) Оливкова олія першого віджиму не підходить для смаження Хоча оливкова олія першого віджиму містить здорові мононенасичені жири, при високих температурах воно втрачає властивості. Використовуйте його для приготування заправки до салатів або маринування м'яса і овочів. Якщо ви все-таки хочете використовувати оливкову олію для приготування гарячих страв, переконайтеся, щоб при приготуванні висота коптить полум'я була від 100 до 200 градусів Цельсія. Оливкова олія дуже ніжне і може швидко зіпсуватися, тому його слід зберігати в темному скляному посуді зі щільною кришкою, що дозволить уникнути окислення і зберегти його корисні властивості. 
     7) Жири відіграють важливу роль в організмі У жирів є безліч функцій, тому без них наше тіло не зможе жити.

Вуглеводи: 

      1) Вживання вуглеводів не завжди провокує відкладення зайвої ваги. Якщо ви забезпечуєте активний процес спалювання калорій (наприклад, вирішуючи складні математичні завдання, відвідуючи гурток аеробіки, займаючись прибиранням вдома, бігаючи в парку або вигулюючи собачку), можна включати в дієту вуглеводну їжу й не турбуватися про появу зайвих жирових відкладень.
      2) Хлібобулочні вироби, паста та рис — не єдині продукти, що включають в себе вуглеводи. Вуглеводна складова характерна для фруктів, овочів та інших елементів нашого раціону.
      3) Наше тіло спалює вуглеводну їжу однаково швидко незалежно від того, коли саме ми її спожили, але дієтологи все ж рекомендують формувати вуглеводні трапези в першій половині дня, коли наш організм максимально продуктивний з точки зору метаболічних реакцій.
      4) Не всі крекери і хлібобулочні вироби коричневого кольору складаються з цільних зернових: знову ж таки, важливий зміст, а не форма і зовнішній вигляд. Звертайте увагу на склад продукту, піклуючись про здорові страви.
      5) Можна дозволити собі з’їсти більше, віддаючи перевагу цільним зерновим. Така їжа найкращим чином сприймається нашим травним трактом, а додаткова доза рослинних волокон — тільки плюс, що рятує тіло від токсинів, що ніяк не відіб'ється на вашій вазі. Детальніше

2 коментарі: